INSTALACE TREZORU

 

Instalace trezoru nebo-li ukotvení trezoru bývá důležitou součástí při pořízení samotného trezoru. Každý trezor nebo sejf by měl být řádně spojen se zemí nebo zdí kvůli zajištění maximální bezpečnosti.

Výběrem a nákupen trezoru nebo sejfu vše teprve budoucímu majiteli začíná. Každý budoucí majitel si musí uvědomit, že trezor, trezorová skříň nebo sejf má určitou hmotnost a přemístění na místo určení není leckdy jednoduchou záležitostí. Také je potřeba mít na paměti, že vše co není pevně spojeno s pevným základem, je možno odcizit a odnést. Blíže nyní rozebereme problém samotného nastěhování trezoru na požadované místo a jeho ukotvení nebo-li přichycení k pevnému základu.

Většina kvalitních trezorů nebo trezorových skříní má určitou hmotnost, která vyžaduje součinnost více osob což v praxi znamená, že více než 50kg vážící trezor je již problém pro jednu osobu pohodlně nainstalovat a nastěhovat. Z tohoto důvodu je mít na mysli, že nákupem vše nekončí a je potřeba vyřešit i tento problém. Specializovaná firma prodávající trezory a trezorovou techniku Vám vždy nabídne službu nastěhování a ukotvení trezoru. Cena těchto služeb se může výrazně lišit a proto je potřeba si dát pozor, aby nepřevyšovala standardní cenu u konkurenčních firem.

Spousta prodejců nalákají zákazníka na levnou cenu trezoru, která je kompenzována drahými službami, nebo je zákazník odkázán na subdodavatelskou firmu, která Vám tyto služby zajistí za nepřiměřenou cenu. Vždy je dobré se informovat o cenách těchto služeb před nákupem trezoru. Nemusí se vždy nákup levného trezoru vyplatit. Proto je vždy  dobré nakupovat pouze u firem, které tyto služby samy nabízejí a dělají, a na svých internetových stránkách mají transparentní ceník. Firmy bez avizace služeb a ceníku služeb jsou značně podezřelé a je dobré se vyvarovat nákupu u těchto firem.

Bezproblémová instalace kvalitní specializovanou firmou je zárukou bezproblémové instalace a umístění. Tato firma Vám rovněž zajistí i ukotvení trezoru, což je velmi důležité. Trezor by měl být vždy pevně spojen s pevným základem, což znamená přišroubování trezoru do podlahy místnosti neno ke zdi místnosti. Tím zabráníte jeho odcizení z místa instalace. V dnešní době jsou již kvalitní certifikované trezory tak bezpečné, že jejich otevření na místě je téměř vyloučeno nebo je velmi časově náročné. V případě, že je objekt nebo místnost vybavena poplašným zařízením nebo jiným zabezpečovacím zařízením je možnost otevření na místě bez použití hesla k trezoru nebo klíče vyloučena. Proto většinou potencionální pachatel trezor z místa odnese a násilně jej otevře na jiném místě. Ukotvením trezoru zabráníte jeho odcizení a Vaše cennosti zůstanou nadále v bezpečí. Není radno podcemciňovat pachatele a je vždy doporučováno trezor ukotvit, vyhnete se budoucím problémům. V rámci tohoto článku jsme Vám chtěli nastínit problematiku instalování trezorů a budoucímu majiteli přinést malý návod, kterým by se měl řídit. Každá specializovaná firma Vám ráda s těmito problémy poradí a vše zařídí za Vás..